Usługi ochroniarskie

Zabójcza roślina

Tytoń jest rośliną, której używa się do produkcji używek palonych takich jak cygara, papierosy, cygaretki, fajki. na świecie występuje około 100 gatunków tej rośliny. Tym, co najbardziej pożądane w tytoniu jest alkaloid nikotyny zawarty w jego liściach. To ta substancja ważna jest przy produkcji wszelkich używek tytoniowych.Pierwszymi, którzy zaczęli palić tytoń, byli…

Pierwszymi, którzy zaczęli palić tytoń, byli Indianie, ponieważ tytoń swój początek bierze z kontynentu amerykańskiego. Europa poznała go w wieku XIV. Jednym z wyrobów tytoniowych są papierosy, czyli plaga współczesnego świata. Oprócz tytoniu taki jeden, niewielki papieros zawiera najróżniejsze substancje trujące i zagrażające ludzkiemu życiu. Podczas palenia nikotyna dostaje się do krwi palacza, powodując najróżniejsze reakcje somatyczne, a przy okazji silnie uzależniając.

Dodatkowo dym tytoniowy to siedlisko wielu różnych bardzo szkodliwych związków takich, jak fenole. Co roku na choroby wywołane przez palenie produktów zawierających tytoń umiera wielu ludzi. Substancje w nich zawarte są kancerogenne, dlatego najczęstszymi chorobami wywoływanymi przez tytoń są rak płuc, rak szyjki macicy, rak krtani, rak piersi, ale również rozedma płuc, zatory krwi itp. Ludzie zaczynają palić z najróżniejszych powodów.

Jednym z nich jest we wczesnej młodości…

Jednym z nich jest we wczesnej młodości potrzeba nieodstawania od rówieśników, a więc presja mikrośrodowiska. Często wpływ na sięgnięcie po pierwszego papierosa ma również stres w miejscu pracy, potrzeba zjednoczenia z jakąś grupą( na przykład, gdy w pracy lub na uczelni większość osób w czasie przerwy wychodzi zapalić ).

Indeksy giełdowe

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>