Usługi ochroniarskie
Sport dla osób starszych

Sport dla osób starszych

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla naszego organizmu, sprzyja zdrowiu i dobrej kondycji. Powinniśmy dbać o regularny wysiłek fizyczny nie tylko wtedy, kiedy jesteśmy młodzi i sprawni, ale również w wieku dojrzałym, a także wtedy, kiedy jesteśmy dawno na emeryturze.Czy ludzie starsi także powinni uprawiać sport,…

aktywny senior

Foto: pixabay.com

Czy ludzie starsi także powinni uprawiać sport, a jeśli tak, to jaki. Sport można uprawiać w każdym wieku, choć należy zawsze pamiętać, aby wysiłek był dostosowany do naszych umiejętności i możliwości. Zupełnie inaczej będą wyglądały zajęcia fitness dla aktywnych seniorów niż te przeznaczone dla młodych sportowców. Efekty jednak dadzą się odczuć.

aktywny senior

Foto: pixabay.com

Regularne, właściwie dobrane ćwiczenia, poprawią kondycję, sprawność, zwiększą siłę mięśni, co jest ważne szczególnie dla naszego kręgosłupa, poprawią przemianę materii, a nawet wzmocnią odporność i polepszą samopoczucie. Umiarkowany, ale regularny wysiłek w tym wieku, wpłynie na organizm znacznie korzystniej niż intensywne treningi. Jeśli stawiamy na gimnastykę, pamiętajmy przede wszystkim o ćwiczeniach rozciągających i wzmacniających mięśnie.

Najlepiej też, aby zajęcia były prowadzone…

Najlepiej też, aby zajęcia były prowadzone przez doświadczonego trenera, który może nam dobrać indywidualny zestaw ćwiczeń, zależnie od problemów i schorzeń, z jakimi się borykamy. Bardzo dobrą formą aktywnego wypoczynku jest pływanie, wskazane dla osób w każdym wieku. Polecane są też długie spacery, nordic walking, jazda na rowerze. Jest wiele możliwości, aby pozostać aktywnym także w bardziej zaawansowanym wieku.

Więcej o Deski SUP dowiesz się ze strony supairsurf.com

Indeksy giełdowe

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>