Usługi ochroniarskie
Różne gitary elektryczne

Różne gitary elektryczne

Każdą gitarę elektryczną łączą wspólne cechy budowy – drewniany korpus i gryf, przystawki elektromagnetyczne, struny, osprzęt. Jednak każda gitara ma inne brzmienie. Dlaczego tak się dzieje. Przede wszystkim dlatego, że rodzaj użytego drewna ma wpływ na ostateczne brzmienie instrumentu i to wpływ znaczący. Gitary robione z drewna klonowego lub jesionowego będą miały dominujące tony wysoki i środkowe, a wycofany nieco bas.


gitary elektryczne

Foto: pixabay.com

Z drugiej strony gitary olchowe,…

Z drugiej strony gitary olchowe, mahoniowe czy lipowe brzmią masywnie, mają dużo basu a mocno wycofane górne pasmo. Jak więc widać, rodzaj użytego materiału należałoby dopasować do muzyki jaką będziemy uprawiać na gitarze. Gitary elektryczne mahoniowe używane są do muzyki rockowej czy metalowej, gdzie duża ilość basu jest pożądaną cechą. Z drugiej jednak strony tego typu gitary używa się także w muzyce jazzowej, gdzie także bass i mała ilość górnego pasma jest dobre. Gitary klonowe to najczęściej gitary typu fender stratocaster, używane do lekkich odmian rocka czy bluesa. W każdym sklepie muzycznym możemy znaleźć wiele gitar wykonanych z różnych materiałów i posiadające różny osprzęt.

gitary elektryczne

Foto: pixabay.com

Warto wybierać taką gitarę, która wykonana jest z dobrej jakości drewna, nie jest wypaczona lub popękana, a jednocześnie posiada dobrej jakości osprzęt w postaci kluczy do strojenia, mostka czy przystawek elektromagnetycznych. Tylko w takim przypadku możemy być pewni, że gitara będzie stroiła i grała pełnym pasmem. Warto przed zakupem ograć kilka instrumentów i wybrać ten, który najlepiej leży w ręce.

Indeksy giełdowe

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres

Jedna odpowiedźto “Różne gitary elektryczne”

  1. xenaaa pisze:

    Dzisiaj konsumenci mają o tyle lepiej, że są w stanie wybierać spośród wielu najróżniejszych modeli w szerokim przedziale cenowym. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>