Usługi ochroniarskie
Nauka gry na perkusji

Nauka gry na perkusji

Początki nauki gry na perkusji wcale nie są łatwe. Trudno jest nam utrzymać odpowiedni rytm czy wyrobić sobie tempo. Jednak regularna nauka z pewnością przyniesie odpowiednie efekty. W jaki sposób należy uczyć się grania perkusji. Na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę i pracować nad nimi od samego początku.


perkusja elektroniczna

Foto: pixabay.com

Już od początku musimy pamiętać o używaniu…

Już od początku musimy pamiętać o używaniu metronomu w trakcie codziennych ćwiczeń. To właśnie jest zadanie perkusisty, aby utrzymywać rytm w danym utworze. Należy więc dbać o to, aby grać równo. Nie musimy oczywiście od razu kupować najdroższy metronom. Z początku wystarczy nam nawet taki ze strony internetowej. Postarajmy się ćwiczyć regularnie.

Wyznaczmy czas, który poświęcamy na…

Wyznaczmy czas, który poświęcamy na tego typu naukę. Jeśli mieszkamy w bloku, to sąsiedzi mogą nas szybko przestać lubić, dlatego też może lepszą inwestycją na początku będzie perkusja elektroniczna, której możemy używać cicho. Pamiętajmy, aby od samego początku starać się kształtować swój własny styl. Każdy znany perkusista jest rozpoznawalny ze względu na określony sposób grania. Starajmy się więc interpretować utwory po swojemu.

perkusja elektroniczna

Foto: pixabay.com

Pierwsze lekcje warto jednak mieć z nauczycielem, aby nauczył nast podstawowej techniki. Dzięki temu będziemy mieli solidne podstawy, na których oprzemy późniejsze, wypracowane przez nas umiejętności. W przyszłości próby powinny być natomiast z całym zespołem, aby wszyscy mogli nauczyć się współgrania. Jeśli zastosujemy się do tych zasad, to łatwiej nam będzie opanować trudną sztukę gry na perkusji.

Indeksy giełdowe

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres

Jedna odpowiedźto “Nauka gry na perkusji”

  1. Rasta_Zajac pisze:

    Ja uczę się grać na perkusji, chodzę na kurs do szkoły muzycznej. Marzę o tym, żeby grać kiedyś koncerty w filharmonii. Chcę opanować grę na perkusji perfekcyjnie.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>