Usługi ochroniarskie
Najpopularniejsze instrumenty klawiszowe.

Najpopularniejsze instrumenty klawiszowe.

Instrumenty klawiszowe to szereg instrumentów muzycznych, które pochodzą z różnych grup, a mianowicie: dętych, strunowych oraz samobrzmiących, elektrycznych i elektronicznych. Ich wspólną cechą jest posiadanie klawiatury – zazwyczaj w stroju równomiernie temperowanym. Typowym przedstawicielem instrumentów klawiszowych jest fortepian, który należy do grupy strunowej i młoteczkowej, do tej samej grupy należy również pianino.


instrumenty klawiszowe

Foto: pixabay.com

Instrumenty klawiszowe są mogą być…

Instrumenty klawiszowe są mogą być również dente do nich zaliczamy między innymi: organy, czelastę, akordeon, fisharmonię, melodykę. Wraz z rozwojem cywilizacji powstawały nowe instrumenty klawiszowe. Jeszcze nie tak dawno ogromną furorę w muzycznym świecie robiły elektroniczne syntezatory, keybordy, a także pianino elektroniczne i pianino cyfrowe. Nadal używane są także instrumenty elektromechaniczne takie jak; organy Hammonda, melotron oraz Fender Rhodes.

Wszystkich instrumentów klawiszowych chyba nie sposób wymienić i opisać. Duża część tej grupy instrumentów wchodzi w podstawowy skład orkiestr symfonicznych. Do największych instrumentów klawiszowych zaliczają się organy, a do tych które wchodzą w skład orkiestry symfonicznej można zaliczyć fortepian i pianino.

Fortepian jest bardzo starym instrumentem, pierwsze wzmianki o nim pochodzą z końca XVI wieku. Jednak dopiero w XVIII wieku fortepian stał się bardzo popularny w całej Europie, a od początku XIX wieku stał się on dominującym instrumentem solowym i jest nim do chwili obecnej. O popularności fortepianu może świadczyć np. Konkurs Chopinowski.

Indeksy giełdowe

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>