Usługi ochroniarskie
Moda na aerobic

Moda na aerobic

Cooper rozwinął inicjatywę ćwiczeń aerobowych, by przeciwdziałać problemom związanych z ospałością oraz brakiem aktywności. Ćwiczenia aerobowe to każde ćwiczenie fizyczne pobudzające aktywność serca oraz płuc przez czas wystarczający do wywołania korzystnych zmian w ciele. Ćwiczenia te polegają na uruchamianiu dużych mięśni ciała poprzez wykonywanie rytmicznych bądź dynamicznych ruchów. Typowe ćwiczenia to m.in…

in. szybkie chodzenie, bieganie, jazda na rowerze, pływanie i niektóre aktywne dyscypliny sportowe. Pełny zestaw ćwiczeń fizycznych powinien, prócz ćwiczeń aerobowych, uwzględniać również ćwiczenia rozciągające i siłowe. Ćwiczenia rozciągające zwiększają elastyczność, natomiast siłowe poprawiają siłę mięśni i ich wytrzymałość. Słaba elastyczność oraz wiotkie mięśnie przyczyniają się do zaburzeń układu mięśniowo-kostnego. Istnieją specjalne zestawy ćwiczeń dla osób starszych – tzw. fitness dla seniorów. Opiniuje się, iż 80% bólów kręgosłupa ma związek z niewłaściwym stanem aparatu mięśniowego. Dzięki ćwiczeniom aerobowym nie tylko obniża się poziom cholesterolu, spada rozkurczowe ciśnienie krwi, zmniejsza się łamliwość kości, wzrasta wydolność serca i płuc, ale również zwalnia się bądź odwraca proces ubytku kości u pacjentów cierpiących na osteoporozę. U osób, które są aktywne fizycznie poprawia się samoocena, obraz własnego ciała, pamięć i oraz koncentracja, ale również ich relacje rodzinne.

fitness dla seniorów

Foto: pixabay.com

fitness dla seniorów

Foto: pixabay.com

Mianem zachowań zdrowotnych określa się wszelkie umyślnie…

fitness dla seniorów

Foto: pixabay.com

Mianem zachowań zdrowotnych określa się wszelkie umyślnie podjęte działanie jednostki, którego celem jest ugruntowanie bądź podnoszenie potencjału zdrowia, niezależnie od jego skuteczności. Ważnym elementem tej definicji jest stan świadomości jednostki i celowość jej działania. Niezależnie od zachowań intencjonalnych, jednostki w życiu powszednim podejmują wielorakie formy aktywności, która ma także wpływ na zdrowie, chociaż nie towarzyszy jej żaden uświadomiony zamiar.

Indeksy giełdowe

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres

Jedna odpowiedźto “Moda na aerobic”

  1. monika82 pisze:

    Aktualnie się odchudzam i mam nadzieję, że uda mi się zbić kilkanaście kilogramów. Dlatego zapisałam się niedawno na aerobic. Na zajęcia chodzę dwa razy w tygodniu.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>