Usługi ochroniarskie
Jak wyczyścić fajkę po paleniu?

Jak wyczyścić fajkę po paleniu?

Niemal każda z osób, która na co dzień korzysta z uroków fajki do palenia wypracowała sobie swoje własne misterium czyszczenia takiej fajki. To zresztą szereg rytuałów czy pewnego rodzaju obrzęd, bo inaczej też czyści się owo fajkę po każdym paleniu, zaś inaczej od święta.


fajka

Foto: pixabay.com

Wszystkie takie czynności mogą sprawiać naprawdę…

Wszystkie takie czynności mogą sprawiać naprawdę mnóstwo przyjemności. Generalnie wiadomo, że fajka wymaga sporej dbałości. Musimy więc zadbać o to, aby po każdej sesji została ona starannie wyczyszczona. Oczywiście, zdarza się, iż nie ma takiej możliwości, czyli na przykład podczas jakiegoś bardzo oficjalnego przyjęcia. Wówczas trzeba włożyć nierozłożonej fajce specjalny bawełniany, nasiąkliwy wyciorek, aż do komina oraz schować ją po angielsku.

fajka

Foto: pixabay.com

Jak natomiast wygląda czyszczenie fajki. Na początku trzeba się koniecznie pozbyć filtra. Potem bardzo starannie oczyszcza się komorę w ustniku i gniazdo czopowe. Można to zrobić patyczkami do uszu. Następną czynnością jest natomiast wyciorkowanie. Jeśli umie się już palić sucho, to wystarcza jeden wyciorek. Najpierw należy oczyścić ustnik. Zaraz po przeczyszczeniu ustnika, trzeba dokładnie oczyścić kanał dymowy będący w szyjce.

fajka

Foto: pixabay.com

Na koniec zaś pozostaje dokładne czyszczenie komina fajki. Po zrobieniu porządku warto odłożyć taką rozłożoną fajkę na pewien czas, aby dokładnie się przewietrzyła. Dopiero wtedy można ją znów złożyć, aby czekała spokojnie do naszego następnego palenia. Raz na jakiś czas trzeba też zrobić bardziej generalne czyszczenie.

Indeksy giełdowe

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>