Usługi ochroniarskie

Jak sprzedać samochód?

Wreszcie przychodzi ta chwila i zapada w nas decyzja o sprzedaniu naszego samochodu. W dzisiejszych czasach sprzedaż samochodu wcale nie jest taka prosta, jak mogłoby się wydawać. Dlaczego tak się dzieje. Oczywiście, dlatego że oprócz nas tego typu transakcji chce dokonać wielu ludzi. Jakimi kryteriami musimy się przede wszystkim kierować.Jak sprzedać samochód? – galeria

Zazwyczaj zależy nam przede wszystkim na tym, aby sprzedać samochód w korzystnej dla nas cenie. Wielu kierowców prowadzi swoiste kalkulacje w tym zakresie. Trzymając cały czas rękę na pulsie można przewidzieć, kiedy samochód zyska na wartości, a kiedy jego wartość spadnie. Zanim ogłosimy publicznie chęć sprzedaży warto zorientować się, jaka sytuacja panuje na rynku samochodowym. Szczególnie powinno nas zainteresować, po ile, mówiąc kolokwialnie, chodzi marka naszego samochodu. Cena jest uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim od jego rocznika. Auta ze starszymi rocznikami na ogół sprzedawane są po niższych cenach niż samochody wyprodukowane nieco później. Jeśli nasze auto ma starszy rocznik, wówczas możemy bronić się jeszcze jego nieskazitelnym stanem.

Cena jest także uzależniona od przebiegu…

Cena jest także uzależniona od przebiegu. Przebieg to informacja głównie o eksploatacji samochodu. Kolejne pytanie brzmi: jak sprzedać auto. Mamy kilka możliwości w tym zakresie. Możemy przede wszystkim sprzedawać na własną rękę umieszczając w sieci ogłoszenie motoryzacyjne lub wstawić nasze auto do komisu. W takim przypadku bądźmy świadomi, że pośrednik zażąda od nas określonej prowizji.

Indeksy giełdowe

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres

Jedna odpowiedźto “Jak sprzedać samochód?”

  1. Celina pisze:

    Istnieje wiele sposobów na sprzedanie samochodu. Po pierwsze można go oddać w rozliczeniu w salonie, wstawić do komisu, czy też skontaktować się ze skupem aut.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>