Usługi ochroniarskie
Jak spędzać czas wolny?

Jak spędzać czas wolny?

Nasze życie podlega ciągłym sytuacją stresowym – jesteśmy zabiegani i zmęczeni, obowiązki związane z wykonywaną pracą oraz domowe, rodzinne, zabierają nam mnóstwo czasu wolnego. Dlatego, kiedy już znajdziemy czas wolny i skupimy się na sobie, zadbajmy o jakość, wymiar i formę treści, którymi zostanie on wypełniony. Spośród różnorodnych bardziej lub mniej aktywnych form wypoczynku, na szczególną uwagę zasługuje rekreacja ruchowa.


Istotną rolę pośród szerokiej gamy ofert z zakresu rekreacji ruchowej odgrywają gry i zabawy sportowe i rekreacyjne. Zabawa to rodzaj aktywności każdego człowieka, który w najrozmaitszych formach przewija się przez całe jego życie i towarzyszy w całej jego historii. To jednocześnie najważniejszy czynnik rozwoju dziecka niezależnie od jego wieku, jeden ze sposobów uczenia się siebie i świata. Również osoby starsze mają do dyspozycji bogatą ofertę rekreacyjną, jak chociażby fitness dla seniorów.

Takie zajęcia pozwalają nam na oderwanie się…

Takie zajęcia pozwalają nam na oderwanie się od rzeczywistości i dają uczestnikom szansę odgrywania roli, których nie mają szans odgrywać w swoim własnym środowisku. Motywami tego działania są między innymi: chęć ucieczki od ograniczeń problemów codzienności, potrzeba odprężenia emocjonalnego ekscytacji czy interakcji społecznej. Człowiek może wykazać dużą swobodę oraz otworzyć się na innych „przełamać bariery” pomiędzy ludźmi. Ponadto gry i zabawy budują motywacyjno-sportowe funkcje psychiki człowieka.

Galeria

fitnes dla seniorów

Foto: pixabay.com

fitnes dla seniorów

Foto: pixabay.com

Zabawa jest podejmowana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, stanowiąca naturalne dopełnienie całokształtu istnienia i działalności. Podejmujemy się jej dobrowolnie i bez przymusu, dla przyjemności. Potrzebę zabawy odczuwają wszyscy ludzie, lecz różni się ona jedynie treścią, którą zostanie wypełniona.

Indeksy giełdowe

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>