Usługi ochroniarskie

Jak kupować nasiona?

Sezon na kupowanie nasion zaczyna się już w środku zimy. Jest to już pora, kiedy nasiona niektórych gatunków warzyw i kwiatów trzeba wysiać do skrzynek. W ciepłym pomieszczeniu nasionka kiełkują, by w pełni wiosny wysadzić sadzonki w ogrodzie. Warto wiedzieć, że w kwietniu i w maju wysiewa się nasiona już wprost do gruntu.Skąd brać nasiona warzyw czy nasiona…

Skąd brać nasiona warzyw czy nasiona owoców. Najlepszym źródłem zaopatrzenia są sklepy ogrodnicze, dysponujące szeroką ofertą asortymentu. Łatwo się pogubić w tych propozycjach. Dlatego do sklepu należy przyjść, uprzednio przygotowawszy się do zakupów. Trzeba po prostu wiedzieć, czego się poszukuje, tak więc należy już późną jesienią poprzedniego roku zaplanować uprawy w ogrodzie. Sprzedawcy w sklepach ogrodniczych zwykle są bardzo dobrze przygotowani do pracy, umieją doradzić klientom.

W pełni sezonu na zakupy może po prostu brakować czasu dla wszystkich kupujących. Powinniśmy kupować nasiona zapakowane w papierowe torebki, na których koniecznie powinna się znajdować pieczątka z nazwą producenta oraz informacja, w jaki sposób nasiona zostały przygotowane do siewu, np. w jaki sposób zabezpieczono je przed chorobami i szkodnikami. Warto wiedzieć, że należy unikać kupowania nasion w takich miejscach jak bazar czy od przypadkowych sprzedawców.

sklep z nasionami – galeria

Może się okazać, że nasiona nie spełniają warunków, by wyrosnąć i dać dobry plon, bo są no. zaatakowane przez choroby albo były niewłaściwie przechowywane. Cała praca ogrodnika pójdzie wówczas na marne. Warto też, głównie z powodu oszczędności, zbierać je jesienią we własnym ogrodzie.

Ciekawi Cie temat sklep z nasionami? Sprawdź tutaj.

Indeksy giełdowe

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>