Usługi ochroniarskie

Historia i pasja

Stare monety czy banknoty to swoisty wyraz historii i niezwykłą pamiątka. W wielu domach można spotkać pieniądze, które niegdyś funkcjonowały w danym kraju. Wielu numizmatyków uważa, że każdy banknot posiada indywidualną i niepowtarzalną duszę.Na szczególną uwagę zasługują banknoty polskie,…

Na szczególną uwagę zasługują banknoty polskie, zwłaszcza te wydawane okazjonalnie. Określona wielkość emisji sprawia, że w rzeczywistości posiada znacznie większą wartość niż jego nominał. Warto dodać, że gros numizmatyków marzy o tym, by posiadać w swoich kolekcjach unikatowe pieniądze, co automatycznie przekłada się na cenę danego rozwiązania. Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że stary banknot ma tylko wartość historyczno – sentymentalną.

Bez wątpienia jest w tym stwierdzeniu dużo racji, nie mniej jednak warto zwrócić uwagę, iż dla numizmatyków jest to nader wartościowa pamiątka, za którą potrafią zapłacić przysłowiowe krocie.

Praktycznie wszystkie banknoty, bez względu na czas ich funkcjonowania, przedstawiają ważne postaci społeczne i polityczne lub symbolicznie upamiętniają konkretne wydarzenie historyczne. Fakt ten realnie przekłada się na ich niematerialną wartość. Dla większości ludzi banknot to przede wszystkim środek płatniczy, warto jednak pamiętać, że jest to także swoista pamiątka, zwłaszcza jeśli rzecz dotyczy rozwiązań unikatowych lub historycznych.

Więcej o banknoty polskie dowiesz się ze strony gndm.pl

Indeksy giełdowe

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>