Usługi ochroniarskie

Dzisiejszy internet – o mediach społecznościowych

O tym, że obecnie sieć ma zupełnie inną strukturę oraz przeznaczenie niż jeszcze kilkanaście lat temu wiedzą nieliczni. Głównie ci, którzy budowali tę sieć od podstaw lub od dawna działają w branży internetowej. Dziś opiszę zatem, jak ewoluowały media społecznościowe w Internecie. Aby jednak pokrótce przedstawić wam tę historię, należałoby najpierw dobrze zdefiniować zagadnienie.Bo co tak naprawdę można dziś rozumieć,…

Bo co tak naprawdę można dziś rozumieć, a co można było dawniej definiować jako media społecznościowe. Powiedzmy, że tą to wszelkie takie przejawy działalności człowieka w sieci światowej, które mają na celu specyficzną wymianę informacji, opartą na kontaktach społecznych. Są to więc wszelkiego rodzaju komunikatory, czaty, fora dyskusyjne, oraz – a może przede wszystkim – serwisy społecznościowe typu nasza klasa czy Twitter.

Media społecznościowe nie są to natomiast serwisy aukcyjne, wikipedia, strony informacyjne czy firmowe. Kryterium jest tu mniej więcej takie, że media te służą szeroko pojętej komunikacji – osobistej lub kulturalnej. Wszystko zaczęło się od starych kanałów informacyjnych, takich jak IRC czy wczesne komunikatory sieciowe oraz wczesne fora dyskusyjne, które dodatkowe zrzeszały użytkowników o podobnych zainteresowaniach w tzw. funkluby.

Potem dopiero, właściwie od kilku lat, media społecznościowe zaczęły ewoluować w kierunku coraz to bardziej wymyślnych aplikacji oraz całych stron służących bądź to do nawiązywania nowych kontaktów, bądź do odnawiania i podtrzymywania istniejących. Współcześnie obserwuje się jeszcze jeden trend – media społecznościowe w postaci rozmaitych lokalnych serwisów ogłoszeniowych, pozwalających na randki, poznawanie przyjaciół czy sprzedaż” po sąsiedzku”. Jaka będzie przyszłość sieci. Tego nie wie jeszcze nikt.

Więcej o randki internetowe dowiesz się ze strony randkidojrzalych.pl

Indeksy giełdowe

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>