Usługi ochroniarskie
Czas Gentlemanów

Czas Gentlemanów

Wolne palenie tytoniu jest niewątpliwie sztuka i nie każdy potrafi celebrować i w pełni oddawać się temu zajęciu. Na pewno trzeba poświęcić troszkę czasu na spokojne wypalenie fajki, czasu wypełnionego rytuałami od samego przygotowania tytoniu, przez nabicie, aż po odpowiednie odpalenie i palenie.Czas Gentlemanów – galeria

fajka

Foto: pixabay.com

fajka

Foto: pixabay.com

Nie można fajki palic w pośpiechu między jednym a drugim zajęciem, dlatego można stwierdzić, że czas poświęcony fajce (zobacz) jest niemalże porównywalny do medytacji. Na rynku odstępny jest ogromy wybór fajek, chociaż przyjęło się, że w Europie pali się te najbardziej powszechne czyli złożone z główki i ustnika, między którymi znajduje się filtr.

Jednak z fajkami jest zupełnie inaczej niż…

Jednak z fajkami jest zupełnie inaczej niż z papierosami, każdy dokonuje własnych wyborów, od dobrania odpowiedniej fajki przez dopasowanie do swoich potrzeb tytoniu. Poza forma i kształtem przyszłej fajki musimy zastanowić się tez nad materiałem, albo materiałami z których chcemy aby była wykonana. Sam wybór tytoniu powinien być już zdecydowanie prostszym wyborem, ponieważ tutaj będziemy kierowali się tylko naszymi doznaniami smakowymi. Dostępne też są tytonie smakowe, kuszące smakami od owocowych, przez korzenne a nawet orientalne.

Jednak jak mawiają znawcy, sam wybór tytoniu jest niczym w odpowiednim nabiciu fajki. Ważne jest, aby tytoń w fajce nie był nabity za mocno, albo za lekko. Jeśli nabijemy za mocno to będzie się nam ciężej palić, a jak za lekko to istnieje możliwość niepodtrzymania żaru. Także tyle trudnych wyborów przed nami, a to są dopiero początki związane z paleniem falki.

Indeksy giełdowe

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>