Usługi ochroniarskie
Aktywność dla starszych

Aktywność dla starszych

Aktywny tryb życia to najprostszy sposób na zdrowie i dobre samopoczucie. Wydawać by się mogło, że doskonale rozumie to coraz większa liczba Polaków. Od jakiegoś czasu chętnie bowiem ćwiczymy i zmieniamy swoje nawyki. Niestety, ta bardzo pozytywna zmiana omija osoby starsze. To niezbyt dobra wiadomość, ponieważ to właśnie seniorzy jak nikt inny powinni troszczyć się o swoje ciała.


fitnes dla osób starszych

Foto: pixabay.com

O zbawiennym wpływie aktywności fizycznej…

O zbawiennym wpływie aktywności fizycznej na stan i kondycję organizmu wiemy doskonale wszyscy. Niestety, wciąż pokutuje krzywdzące przekonanie, że ćwiczenia fizyczne zarezerwowane są jedynie dla ludzi młodych i w pełni sprawnych. To błąd, którego konsekwencją są liczne dolegliwości u osób starszych i szybsza, niż powinna utrata sprawności. Dlatego też w wielu polskich miastach powstają inicjatywy, które mają na celu zaktywizowanie osób starszych.

fitnes dla osób starszych

Foto: pixabay.com

Wśród wielu z nich na uwagę zasługuje z całą pewnością fitness dla osób starszych. To ćwiczenia stworzone specjalnie z myślą o osobach, które młodość mają już za sobą. Aktywność ta nie jest forsująca ani nie stwarza ryzyka kontuzji. Słowem jest wprost stworzona dla seniorów, którzy mogą z tego rodzaju ćwiczeń czerpać liczne korzyści zdrowotne. Wśród nich możemy wymienić chociażby wzmocnienie mięśni, usprawnienie stawów, poprawę krążenia krwi czy dotlenienia organizmu.

Jak więc widać sport w późniejszym wieku może mieć naprawdę wiele pozytywnych konsekwencji. Warto zdawać sobie z tego sprawę i nie unikać aktywności. Na szczęście przekonuje się o tym coraz większa liczba osób, które nie chcą zbyt szybko utracić swojej sprawności.

Indeksy giełdowe

Indeksy GPW - 50 ostatnich notowań
WIG - Warszawski Indeks Giełdowy
Indeks WIG - Wykres

Jedna odpowiedźto “Aktywność dla starszych”

  1. Antonina pisze:

    Dla starszych osób aktywność fizyczna jest bardzo ważna, bo mogą im szybko zesztywnieć mięśnie. Aktywność na pewno usprawni stawy, poprawi krążenie krwi.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>